Ostatní skupiny

Peppermint Creeps

24. června 2009 v 12:30
Musím se s vámi podělit o svůj nový objev, kalifornskou glam punkovou kapelu Peppermint Creeps. Jedná se o kapelu založenou roku 1997 vyznačující se velmi výstředním, barevným a bláznivým oblečením, zařaditelnou mezi kapely jako jsou KISS, Dir En Grey a další.
To bylo jen tak zkráceně na úvod. Jejich hudba mě nadchla hned na první poslech a tak doufám, že vám se taky alespoň trochu zalíbí. :)

Pokud byste o nich chtěli vědět něco víc, tak tady:


INNOCENS

22. ledna 2009 v 16:34
Innocens je ČESKÁ kapela hrající gothic/symfonický metal. Je označována za takové české Nightwish, Within Temptation či Evanescence. Protože všechny tyto tři kapely mám nesmírně ráda, oblíbila jsem si i Innocens. A to jsem nikdy český kapely moc nemusela.

Pokud teda máte tenhle styl hudby rádi, určitě se podívejte na jejich myspace a oficiálku. A tady si můžete na youtube pustit jeden rozhovor s nimi z Óčka.


Jedna písnička na ukázku:

EMBRIO

1. listopadu 2008 v 13:34
Všichni kdo máte rádi pomalý metal a vůbec hudbu na způsob HIM, zpozorněte. Představuji vám chorvatskou kapelu Embrio, kterou jsem poznala teprve nedávno a musím říct, že se stala asi mou 3. nejoblíbenější kapelou vůbec. Jejich hudba je vážně úžasná, škoda jen, že se o nich ví tak málo...

Embrio se dali dohromady začátkem roku 2000. Kapela se skládá z pěti členů: Damir Samardžić - kytara, Branimir Vugdelija (zemřel 21.7.2007) - zpěv a kytara, Rino Vugdelija - bubny, Nikola Buljan - kytara, Petar Radović - klávesista a Denis Brkić - basová kytara. V roce 2002 Embrio vydali demo album s názvem "To my beloved…", které bylo označené za gothic-metalové album. Během minulých pár let prošli Embrio po hudební stránce mnoho změnami a kapela nakonec zakotvila u jejich vlastního metalového vyznění. Výsledek této těžké práce je nové album pojmenované "Gabriel's grief".Embrio nyní nahrávají nové album. Mělo být už dříve, ale zpozdilo se to kvůli tragické smrti zpěváka, Branimira Vugdelija… Po jeho smrti se role vokalisty Embria ujal Petar Radović a jako nový klávesista nastoupil Josip Markovic.

Sonata Arctica

10. července 2008 v 13:11
Sonata Arctica je power metalová skupina pocházející z Finska, založena v roce 1996 ve městě Kemi.

V roce 1996 založili Tony Kakko, Jani Liimatainen, Marko Paasikoski, Tommy Portimo a Pentti Peura hard rockovou skupinu s názvem Tricky Beans, kterou o rok později (1997) přejmenovali na Tricky Means. Až v roce 1999, kdy se hraný styl již zcela přeměnil v heavy metal, dostala skupina své dnešní jméno Sonata Arctica. Od té doby se tato kapela začala prosazovat na power metalové scéně a dnes patří mezi nejžádanější seskupení tohoto stylu.
Videoklipy:
Paid In Full ↓

Entwine

29. května 2008 v 16:20
Finskou kapelu Entwine tvoří Aksu Hanttu (bubny), Ritta Heikkonen (klávesy), Tom Mikola (kytara,vokály), Joni Miettenen (basová kytara), Mika Tauriainen (zpěv), Jaani Kähkönen (kytara). Ve skupině krátce působili i T.Taipale (basová kytara) a P.Williman (zpěvák, kytarista).

Videoklipy:
Break Me ↓

Deathstars

5. dubna 2008 v 14:39
Ó znovu jsem se zamilovala ♥ xD A tentokrát do švédské kapely Deathstars. :) Evropa prostě ukrývá ty nejlepší kapely v severských zemích. ;)
Videoklipy:
Virtue To Vice ↓

Drive By

4. dubna 2008 v 14:30
Před chvílí jsem se koukala na myspace na kapelu Drive By, o které Mikey Way mluvil tak pěkně... A normálně čumim! o_O Naprosto s Mikeym souhlasím, jsou vážně úžasný ♥♥♥ Doporučuji se kouknout na jejich myspace (níže uvedené ↓) a tam si pustit hlavně písničku "Please Please", "You're Not Alone" a "Sorry"... Btw 8. dubna jim vychází CD s názvem A Delicate Situation ;)

Private Line

2. března 2008 v 10:40
Private Line znám už trochu déle, ale dávám je sem až teď, protože jsem před tím byla líná. :P Podle mě jsou výborná finská kapela a určitě stojí za to, abych se o nich zmínila.
Nejdřív nějaké videoklipy:
Sound Advice ↓

Rattle Bucket

10. února 2008 v 13:44
Rattle Bucket - podle mě jedna z nejnadějnějších českých kapel. Objevila jsem je teprve v pátek, když jsem je je slyšela na CD, které bylo přílohou k časopisu Filter. Jsou vážně dobrý, snad jediná česká skupina, která se mi líbí :) Přesvědčit se můžete sami:
  • Tady mají profil na bandzone.cz
  • A tady zase na myspace.
Pusťte si na těch profilech hlavně písničku Maybe Tomorrow, ta je fakt povedená ;)
 
 

Reklama