Srpen 2009

Jonne slavil!

31. srpna 2009 v 18:48 Negative
Lidi já se tak stydim! Včera měj Jonne 26. narozeniny a já na to uplně zapoměla! No to je hrozný, moc se ti zlato omlouvam. :D Tak teď to snad napravim: Takže, Jonníku, ty víš jak to je. xD Já vim, že nevíš, ale no prostě... Všechno nejlepší, přeju ti hodně štěstí, zdraví, Larryho :D, koncertů, splněných snů... Tak snad tě zase co nejdřív uvidim... Z 20.3.09 sem se ještě nevzpamatovala, máš mě na svědomí brouku. :D Ale to ti odpouštim. :))

Zejtra čekejte speciál fotek tohohle finskýho boha. ;)

Z finského deníku/21.8.09 - den 3.

31. srpna 2009 v 12:07 Finsko
21:10
JÁ SEM ASI VIDĚLA THEONA Z LOVEX!!!!!!
Normálně... Dneska byl úžasnej a zároveň posranej den. Úžasnej proto, že sem seděla v jednom bufáči v Tampere, čumim z okna a najednou se na ulici ukáže jeden blonďák, v xichtě uplně stejnej jako Theon, měl stejnej piercing jako Theon, stejnou postavu jako Theon a vyzařovalo z něj stejný ego jako z Theona... A víte co je na tom to nejhorší/nejlepší? Že Theon z LoveX bydlí v Tampere! Takže to byl zřejmě on... Lituju toho, že sem z toho bufáče nevylítla a necpala mu do ruky papír s tužkou... Jenže on tam byl s nějakou jeho holkou a vypadalo to, že dost pospíchaj... A navíc sem si nebyla 100% jistá, jestli to je on... Hned jak přijedu domu, pokusim se na netu najít nějaký novější fotky Theona a podle toho si budu snad jistá... Ale no ty vole... Něco mi řiká, že to on fakt byl! Škoda jen, že to nebyl někdo z Negative, respektive Jonne, toho bych poznala hned. <33
Jinak Tampere je fakt krásný město, na každym rohu úžasnej metloš... Taky když už sem byla utahaná, sedla sem si na lavičku a fotr se šel na chvíli podívat do jednoho obchoďáku. A jak tam tak sedim, najednou si ke mě přisedne jeden úžasnej fiňák, ne nepodobnej Juliánovi z LoveX (Ale teď jsem si byla 100% jistá, že pravej Julián to určitě nebyl xD) a už už to vypadalo, že mě osloví, když v tom najednou přišel fotr a bylo po chvilce blaha. xD Jen tak mimochodem, měla sem chuť ho v tu chvíli zabít. xD

Dnes má narozeniny MJ...

29. srpna 2009 v 18:00
Přesně dnes by Michael Jackson oslavil svoje 51. narozeniny... Nevím co k tomu napsat, protože zrovna fráze "happy b-day" se k tomu moc nehodí... Snad jen, RIP, zlato :-* :((


nevim

29. srpna 2009 v 11:34 → my diary ←
Stává se pro mě vymejšlení titulků stále těžším a těžším...
Lidi, další část povídání k Finsku čekejte minimálně zítra, jelikož dneska tady dlouho nebudu. Jedu totiž s kámoškama na takovou akci, bude tam hrát živá kapela a hodně se chlastat... Pak tam i přespíme. Je to vesnice, takže mě nemusí trápit, že mi ještě nebylo 18 let, tam vám nalijí, i kdyby vám bylo 5. ;) Původně sme plánovali, že nás bude 6, nakonec nás budou jenom 3, ale i tak si to chcem užít jako minule. :) Kéž by to bylo takový jako ta minulá akce, to vážně nemělo chybu.. :)
Vidíte to krásný počasí? Už se ochlazuje. <33 A zejtra má bejt nechladnějš! Už se těšim. :) Ale prej má bejt celý září teplo.. :/ Ježiš tohle tak nesnášim... Nechci chodit v tom vedru tu dálku do školy, to je horor! A zase rengenující pohledy všech těch na ulici.. To mě tak nehorážně sere.. Jdete ve Finsku po ulici, nikdo si vás ani nevšimne. Jdete po ulici v Česku, všichni na vás čuměj a něco si šeptaj... Já to vážně nechápu.. Mě by třeba nenapadlo, na někoho vejrat (hele ten Theon se nepočítá!! :D), je to pěkně vlezlí.. Njn, však já tu dlouho nezustanu. :P
Zase nějaký ustěžovaný bezduchý článek...

No nic, mějte se, xoxo.

MARTIN SWEET MI ODPOVĚDĚL!!!!! :D

28. srpna 2009 v 13:58
Perkele lidi, poprvý v životě mi odpověděl někdo z oblíbený kapely!! Hej twe zrovna Martínek z Crash.. <33 Hej já mam z toho Vánoce.. :D

Já:
I wish I bought your RIS DVD, but all DVDs are sold out!! Do you plan release this DVD again??
Martin:
just pre-order it in our webshop.

OK, hned du na to Martí, to DVDčko musim mít! :D


EDIT: Ou a teď mi zas napsal Peter! :D:D Já ty Crash miluju, fakt že jo <3 :D

Učebnice finštiny

28. srpna 2009 v 12:12 Finsko
Chcete se učit finsky? Možná se někomu zdá finština příliš složitá a říká se o ní, že je to jeden z nejtěžších jazyků na světě, ovšem není to pravda. Finština je jazyk jako každý jiný a naučitelná je. I když v ní rozhodně nejsem profesionálka, zatím toho umím opravdu jen málo, všem bych vám rozhodně doporučovala, pokud s tím hodláte začít, učebnici "Finština nejsen pro samouky" od nakladatelství LEDA. Pokud se rozhodnete pořídit si tuto učebnici, rozhodně byste ještě měli investovat do zvukových kazet, zvláště, pokud se jí učíte sami. Jinak vám, a to mi věřte, bude samotná učebnice k ničemu.

Učebnici spolu s kazetami můžete zakoupit poměrně levně zde. ;)

Z finského deníku/20.8.09 - den 2.

26. srpna 2009 v 13:13 Finsko
14:30
I ty chuligáne! :D:D:D
Tak, dopoledne sme po snídani vyrazili trajektem na ostrov Suomelinna. Bylo to tam vážně moc pěkný, dokonce sme tam zastihli nějakou přehlídku vojáků bo co. No a pak když sme se vrátili, šli sme ještě na rybí trh, kde sem si koupila finskou vlajku a pár pohledů.
Potom sme se šli najíst, ale nějak sme netrefili restauraci, vlezli sme do nějaký plný indů. :D A to jídlo bylo strašně pálivý, že sem myselela, že hodim šavli.
Potom už sme šli zpátky na hotel a cestou sem se chtěla stavit koupit si tu úžasnou čepici, jak sem viděla včera za výlohou, ale byla mi moc velká... :((
Teď odpočíváme na pokoji, já sem si dala pivko a za chvíli pudem na nádraží koupit lístky na vlak pro zejtřejší celodenní výlet do Tampere.

Oscar Wilde - Obraz Doriana Graye

25. srpna 2009 v 18:04 Přečetla
Další kniha, kterou jsem přečetla, doslova jedním dechem.Obraz Doriana Graye je neskutečně krásná, velmi známá kniha od vynikajícího anglického spisovatele 19. století - Oscara Wildeho. Jde o román s filozofickým nádechem, popisující příběh velmi sličného mladíka, jež se kvůli jeho příteli, lordu Henrymu, stává stále více zkaženějším.
Utopičský malíř jménem Basil Hallward namaluje portrét Doriana, a když si vlivem lorda Henryho mladík uvědomí, že mladí je k nezaplacení, a že je to to nejcenější, co má, vyslový přání, že chce být věčně mladý a aby stárnul právě portrét, který Basil namaloval, nikoli on. Sám ani neví, co tímto přáním způsobil, ale s postupem času, kdy všichni kolem něj začínají stárnout a jen on si zachovává věčné mládí, uvědomí si, že jeho přání se naplňuje. Začne hřešit, stane se z něj proutník, lidi kolem sebe zkazí a dokonce spáchá i vraždu. Když se pak na portrét podívá, zjistí, že tvář na něm už není jako dřív, je plná vrásek a rysů krutosti. Ukryje ho tedy do pokoje, od kterého má klíče jen on...
Dále už vám prozrazovat nebudu, jen vám knihu velmi doporučuji, je vážně nádherná, škoda jen, že tak krátká. :( Moc se mi na ní líbil filozofický postoj lorda Henryho, když čtete řádek po řádku jeho názory, uvědomujete si, že je to vlastně všechno pravda a vám se najednou zjevuje skutečnost poněkud odlehčenější. Alespoň na mě to tak působilo. :) Dále mě také nadchl popis jinak obyčejných věcí, kterým autor vdechl krásu a nádherně vše dokázal popsat. Kniha vás přímo v táhne do Londýna v 19. století, ukáže vám postoje lidí žijící v této době, také londýnské počasí a podobné věci se vám krásně vyjeví... Prostě tahle knížka stojí za to. :)

Z finského deníku/19.8.09 - den 1.

25. srpna 2009 v 11:18 Finsko
Tak, trochu jsem si pospíšila a přináším vám první část zápisku z deníku, který jsem si ve Finsku vedla a také fotky z toho dne. Doufám, že jsem to nepsala zbytečně a najde se někdo, kdo si přečtě i zápisky a nebude komentovat jen fotky, ovšem když se vám do toho nechce, nikoho nenutím. :)
Další část přidám až podle toho, kolik bude u tohoto čláku komentářů. Takže enjoy. ;)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18:00
Tak a už sme ubytovaní! Je to tu naprosto úžasný! Luxusní hotel, úžasní fiňáci a nádherný prostředí! Už sme viděli asi dva metalistický obchody! A ve výloze byli HIM! Mam už tolik zážitků, ale všechny se mi je sem psát nechce... Asi půjdu na průzkum. :D Zatim terve!

21:30
Miluju Finsko! Miluju Helsinki! Heh, teprve první den a už mam tolik zážitků. Nejhorší je, že mě zážitky nikdy nešli sepsat do jednoho souvislýho textu, uchýlím se proto jen k bodům:
 • Na každym roku dlouhovlasej metloš.
 • Kousek od helsinský katedrýly hrála naživo nějaká kapela covery The Doors => byli dobří! :D
 • Finové mají vážně divný čaje s ještě divnějšíma"sáčkama" a hrnečkama...
 • V jednom shopu kousek od našeho hotelu mam vyhlídlou úžasnou policejní čepici s řetězem! Zejtra si jí musim koupit!
 • Miluju Finsko.
 • Ono jim je uplně jedno, že maj před panelákem samí stromy a z okna viděj ho*no... => finové neradi koukají z OKEN! :D
 • Máme dost velká okna v našem hotelovym pokoji.
 • Už se těšim, až si tu pudu zaplavat do bazénu.
 • Ženský tu nosej divný hadry...
 • Chci červený dredy!!!
 • Že já sem si nevzala ty steelky... :(
 • Kam se kouknu, tam fiňák!
 • Všude slyšim finštinu! <3
 • Přechody maj divnej zvuk...
 • Vůbec se mi nechce spát...
 • Těšim se zejtra na snídani. :)
 • Je tady takovej příjemně svěží vzduch.
Fotky:

Zpátky...

24. srpna 2009 v 19:39 → my diary ←
Bože, miluju Finsko... Miluju Theona!!! :D
Lidi, potřebuju ještě chvíli času na zaklimatizování, upravení těch milión fotek, vybalení atd... Takže tu hned články nečekejte, možná tak pozítří, možná už zítra, podle toho jak to budu stíhat... No však to určitě všichni dobře znáte. :) Ale řeknu vám jen jedno: Bylo to tam úžasný, maximálně jsem si to tam užila a vůbec nejsem ráda, že sem doma... :)

ODJÍŽDÍM DO FINSKA

18. srpna 2009 v 11:57 → my diary ←
19. - 24. 8. jsem ve Finsku

Tak, sice odlétám až zítra, ale rozloučím se s vámi už dnes. Zítra ve 12:50 odlítáme a alespoň dvě hodiny před odletem musíme být na letišti, takže se už asi na net nedostanu.
Asi vám nemusím psát, jak hrozně moc se tam těším! <33 Splní se mi další z mých velkých snů. :)  Do Helsinek dorazíme asi tak kolem 16:00 a ž se ubytujem, určitě si ještě půjdem prohlídnout město. Taky se chystáme jets do Tampere, pravděpodobně v pátek. Rozhodla jsem se, že si budu vést diář, kam budu zapisovat všechny mé zážitky a dojmy a až se vrátím, všechno vám sem sepíšu. :) Samozřejmě nebudou chybět ani fotky ani videa, na to se taky můžete těšit. ;)
Teď už mě ale omluvte, musím si jít sbalit a ještě zařídit dost věcí.
P.S. V menu přibyly nějaké mé kontakty, tak budu ráda, když si mě přidáte na těch stránkách do přátel. ;)

Zatim, xoxo.


Nová fotka Lyn-Z a Gerarda

16. srpna 2009 v 9:20 My Chemical Romance
Obvykle z jiných blogů nekopíruju, ale tenhle obrázek se mi vážně moc líbil. Zdroj fotky je zde.
Dle mého jde o fotku inspirující se vraždou prezidenta Kennedyho. Nevím proč, ale hrozně se mi to líbí. :D


Nákup v Nosferatu

15. srpna 2009 v 13:31 Just mine
Tak, dneska sem byla s kámoškou v Nosferatu. Koho by zajímalo, co jsem si koupila, nechť klikne na celý článek.


Nabitej program

14. srpna 2009 v 11:12 → my diary ←
Lidi vy ste se snad zbláznili. :D Takovejch komentářů co píšete, tolik ste jich ještě nikdy nepsali. :D Ale jako né že by mi to vadilo, jen tak dál! :D

No a teď k titulku.. Ode dneška do středy (a od středy většina z vás ví co bude :D :D - nechci to furt psát, tak naznačuju :D) mam dost nabitej program. Dneska ke mě přijede kámoška, zejtra jedu zase s jinou kámoškou do Nosferatu, neděli mam volnou, v pondělí jedu do školy vyzvednout si potvrzení o studiu, v úterý du ke kadeřnici a taky musim balit..

Jo a jak jsem vám jednou psala, že se chystám u postele udělat černou nástěnku, kam nalepim všechny moje oblíbený obrázky, tak ta nástěnka už je hotová! Včera sem jí dělala snad celý odpoledne, ale fakt to stojí za to. Až se vrátí máma z dovolený a přiveze foťák, tam vám to zdokumentuju. ;)

Btw jeďte do Tesca, maj tam v akci Jack Daniel's a finskou vodku. :D

Terve.

Už za týden!

12. srpna 2009 v 18:30 → my diary ←
Přesně ode dneška za týden, příští středu, už budu ubytovaná ve Finsku a budu koukat z finskýho hotelu na finský prostředí... <333 Já se tak fuckin' těšim! Vim, že už toho asi máte dost, když to sem píšu skoro každej den :D, ale já to někomu musim sdělit a blog je ideální místo. :D A taky se hrozně těšim do letadla, to mě vždycky hrozně bavilo! Nechápu, proč má někdo strach z lítání, zrovna dneska sem koukala na jeden dokument z BBC a tam řikali, že 90% leteckých katastrof se dá přežít... Vždyť to už je větší pravděpodobnost, že se zabijete třeba v autě...
Dneska sme byli s tátou v Tescu nakoupit nějaký jídlo do toho Finska a taky sem se byla vyfotit (samozvřejmě jako vždy vypadam na tý fotce jak terorista :D) a nakonec sme byli na nádraží, aby mi vystavili isic kartu, díky který můžete mít v kterékoli zemi (tuším že jen v EU) slevy.. Jenže oni chtěli potvrzení o studiu a teď jsou zrona prázdniny, takže se pokusim do školy nějak dovolat, jestli je tam sekretářka a domluvit to..
Ale to vás jistě hrozně zajímá. :D Já ani nevim, proč sem píšu naprosto nepodstatný věci...
Jinak o víkend jedu na 99% do Nosferatu pro nějaký kalhoty, ne nepodobný těm v předchozím článku. ;)
Dneska nějak oplývam dobrou náladou, to bude asi tim chladnějšim počasim. ;)

Btw dnešní rozhovor babičkou:
Já: Zrovna sem četla na netu, že piráti ukradli finskou loď!
Babička: Ježiši! Ne abyste v tom Finsku jezdili lodí!
Já: Babi, tohle byla dopravní loď vezoucí dřevo v hodnotě 30 mil. korun... Myslíš, že by piráti kradli turistickou loď?

Typický příklad starostlivých babiček. :D Achjo, docela se děsim stáří... :D

Mějte se, Manson s vámi.


Něco pro inspiraci...

12. srpna 2009 v 11:17 My Style
Na x-tra-x.de jsem vybrala pár úžasných outfitů, které se mi moc líbí.. Mít peníze, všechno bych to skoupila. :P

Krásný modely *_*

10. srpna 2009 v 18:17 Popelnice
To takhle couram po 666.cz... Prohlížim si zboží... A najednou narazim na takhle krásný modely. :D No uznejte sami, nejsou nádherní? :))

Pár změn

10. srpna 2009 v 11:29
Na mém blogu se za poslední tři dny udály menší změny. Abyste byli trochu v obraze, seznámím vás s těmito změnamy:

 • V rubrice "My Diary" jsem vymazala hodně staré zápisky.
 • Vytvořila jsem článek "Designy", ve kterém můžete vidět designy na tomto blogu. Ovšem ne všechny, jelikož dřív jsem si designy nefotila.
 • Promazala jsem rubriku "My photos".
 • Vytvořila jsem novou rubriku "My Style". Zde najdete věci, ať už boty nebo oblečení, které se mi líbí a které mě zaujaly. Nechybí zde ani odkazy na moje oblíbené internetové obchody. Nemusíte se obávat rubriky plné nejnovější módy pro bárbínky, kterou má na blogu skoro každý. Rubrika nese název MY Style a já rozhodně žádná barbie nejsem. ;)
 • V rozcestníku pro "Pictures" jsem vymazala odkaz na rubriku s vectory, protože vectory obrázky už jsou dost okoukané a mě se nelíbí.
 • Promazala jsem rubriku "Popelnice", v menu pod názvem Ostatní.

Knokk 'em Down

7. srpna 2009 v 16:08 Crashdiet

Sakra, Dave, proč si to udělal?!

VELKÝ PLÁNY

6. srpna 2009 v 22:32 → my diary ←
Jo, lidi, už jenom za 13 dní a jede se směr Suomi! Mam velký plány, rozhodla sem se, že si sebou vezmu notes, kam budu každou volnou chvíli zapisovat svoje poznatky, zážitky a pocity! A až přijedu, sepíšu to všechno na blog, asi to udělam na víc částí, podle toho, kolik toho bude... A beru si sebou 3 SD karty a hodně baterek, takže fotek bude fakt hodně a taky se pokusim něco i natočit a udělat z toho takovej krátkej film, kterej bude doprovázet písnička nějaký finský kapely.. Hoho odjezd je až za dlouho a já už takhle plánuju... Nejdřív ale hezky všechno postupně...
Jo a o víkendu možná pojedu do Bontonlandu pro DVD Michaela Jacksona.. Navrhla to sama moje matka! :D Jaká smůla, že to uvidí až za mnohem dýl, neboť zejtra odjíždí s dědou do Chorvatska.. Heh, nezávidim, sama přiznala, že radši by jela do krásně chladnýho Finska, než do tý hnusný výhně.. OK, trochu sem si to přikreslila, ale něco v tomhle smyslu tvrdila! :D Aspoň budu mít na těch pár dní doma klid a budu se moct koukat v pohodě na TV na madhouse!

OK, už vás přestanu obtěžovat, jistě máte na práci důležitější věci, jako např. učení se finštiny a čtení Obrazu Doriana Graye... Nebo to mám na práci já? :)

P.S. Miluju slovní spojení: meruňkové světlo... <33